Ar neatkarīgu atsperojumu

Zināms, ka no tehnisko  palīglīdzekļu kvalitātes ir atkarīgs cilvēka noskaņojums un stāvoklis. Šī iemesla dēļ simtiem mūsdienu ražotāju ik gadu pilnveido aprīkojumu, jo, lai cik banāli tas arī neskanētu, dzīve kļūst daudz piesātinātāka un daudz veidīgāka, pateicoties ikdienas aktivitātēm, kas tiek panākts ar maksimāla komforta palīdzību. Sanāk vienkārša formula: laimīga dzīve ir ērts un aktīvs dzīvesveids. Strādā? To arī pārbaudīsim.

Sāksim ar to, ka, diemžēl, mēdz būt gadījumi, kad tehnisko palīglīdzekļu kvalitāte varētu būt daudz labāka. Šādos gadījumos gan rokasnolaižas, gan nervi bojājas. Diemžēl ne visi ražotāji pilda dotos solījumus. Bet vajadzība pēc kustības ir galvenā nepieciešamība cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, regulāras pastaigas ir nepieciešamas, jo tām ir izteikts terapeitisks efekts un tās veicina muguras muskuļu tonusa uzturēšanu, normalizē asinsriti, novērš tūskas un izgulējumu attīstību. Kā nekļūdīties, izvēloties tehniskos palīglīdzekļus? Atbild kāda Rehabilitācijas centra cilvēkiem ar invaliditāti eksperte Marina Šaronova Aleksandrovna:

“Mūsu eksperti ir izanalizējuši ne tikai pašus tehniskos palīglīdzekļus, bet arī inovatīvas pieejas šajā jomā, un nonākuši pie secinājuma, ka šobrīd viens no modernākajiem un efektīvākajiem risinājumiem tehnisko palīglīdzekļu ražošanā ir neatkarīgas balstiekārtas pievienošana invalīdu ratiņkrēsla konstrukcijai”.

Daudziem tas ir jaunums. Kā tas ir: mehāniska balstiekārta ar amortizatoriem? Jā, tieši tā, un realitātē tas izskatās samērā vienkārši: pateicoties balstiekārtai, viena riteņa pārvietošana neietekmē otra pārvietošanu. Tā rezultātā, uzbraucot uz nelīdzenas virsmas ar vienu riteni, tā svārstības netiek nodotas citam ritenim, samazinās ratiņkrēsla sašķiebums un paaugstinās stabilitāte kustības laikā. Rezultātā invalīdu ratiņkrēsls ar neatkarīgas balstiekārtas mehānismu ļauj lietotājam izbaudīt kustību, neaizdomājoties par neērtībām, braucot pa nelīdzenu ceļu un pārvarot šķēršļus.

“Zinātniski pierādīts, turpina Marina Aleksandrovna, ka neatkarīgas balstiekārtas efektivitāte samazina cilvēka slodzi invalīdu ratiņkrēslā, kas rodas paātrinājumā, nobraucot no apmalēm un braucot pa nelīdzenu ceļu. Īpaši negatīvi vibrācijas ietekmē mugurkaulu un rada traumu un muguras sāpju rašanās risku. Bet pateicoties neatkarīgai balstiekārtai, cilvēks no nepārtrauktās kratīšanāsnejutīsies noguris”.

Viss būtu labi, bet kur atrast tādu ratiņkrēslu ar amortizatoriem, kam piemitīs liela manevrētspēja un kas ļaus pārvarēt šķēršļus vieglāk un ar mazu piepūli. Raksta autori vērsās pie kompānijas “Ortonica” tehnisko palīglīdzekļu ražotājiem http://ortonica-eu.com. Menedžeri atbildēja, ka šis invalīdu ratiņkrēsla veids ir pieprasīts.

“Jā, ratiņkrēsls ar balstiekārtu kļūst populārs, mums skaidroja menedžere Anna. – Ar šādu ratiņkrēslu nebūs grūti nobraukt pa kāpnēm, būs ērti un patīkami braukt pa lauku ceļu, pastaigāties pa mežu, atpūsties pie ezera”.

Sapnis, jā un tikai, bet kāpēc gan nē, ja šī nelielā detaļa balstiekārtas veidā ļauj izbaudīt kustību, nedomājot par neērtībām, braucot pa nelīdzenu ceļu, bet regulējuma sistēma ļauj pielāgot invalīdu ratiņkrēslu cilvēka individuālajām īpatnībām. Turklāt ratiņkrēsls ir samērā vienkārši vadāms.

Rūpes par cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, pirmkārt, sākas ar apstākļu radīšanu maksimāli pilnvērtīgai dzīvei. Palīgs šī uzdevuma risināšanā var būt ratiņkrēsls ar neatkarīgu balstiekārtu, kas atbilst drošības, kvalitātes, uzticamības un komforta prasībām.


Riteņkrēsls DELUX 510

Riteņkrēsls DELUX 510

Mūsdienīgs, stilīgs Delux sērijas ratiņkrēsls, aprīkots ar neatkarīgu atsperojumu atvieglot..

587.23EUR

Ratiņkrēsls S 3000

Ratiņkrēsls S 3000

Aktīvs ratiņkrēsls ar neatkarīgu atsperojumu – stilīgs dizains, vieglums un lieliska manevrējamība ..

1,183.93EUR

Rāda no 1 līdz 2 kopā 2 (Kopā lapu - 1)