Ziņas 2020 gads

Invalīdu elektroniska drošības un personīgās aprūpes ierīce, GPS/SOS globālās pozicionēšanas un apziņošanās sistēmā ”ACS”

Invalīdu mehānisko ratiņkrēslu un citu pārvietošanās palīglīdzekļu (rollatoru, staigāšanas rāmju u.c.) aprīkošanu ar GPS/SOS globālās pozicionēšanas un apziņošanās sistēmām un to uzstādīšanu, lai nodrošinātu iespējas personām ar ierobežotām kustību spējām brīvi un droši pārvietoties bez pavadošās personas pa jebkuru pilsētas trajektoriju valstī.
SIA „ORTONICA” piedāvātais risinājums sastāv no signalizācijas sistēmas, kas signalizē par personas ar ierobežotu kustību spēju atrašanās vietu reālajā laikā pēc GPS koordinātu sistēmas, un vienlaikus signalizācija no pults, kas uzstādīta uz invalīda ratiņkrēslu, rollatora, staigāšanas rāmi utt., ziņo par nepieciešamās palīdzības sniegšanai personai ar ierobežotu pārvietošanās spējām. Šis novērošanas un drošības tehniskais risinājums ļauj pārraidīt ārkārtas palīdzības signālu tieši uz mobilo sakaru līdzekļiem (viedtālruni, planšetdatoru), kas darbojas uz Android, IOS bāzes un ir uzstādīta speciāla programmatūra.
SOS poga, kura iestrādāta pārvietojamā ierīces korpuss un speciāli integrēta & piemontēta pie mehāniskā ratiņkrēsla un/vai cita pārvietošanās palīglīdzekļa, kura pārraida GPS datus uz serveri par ratiņkrēsla un cita pārvietošanās palīglīdzekļa atrašanās vietu un SOS signālu caur LTE/4G, izmantojot iespraužamo SIM karti.

GPS+GSM+Bluetooth risinājuma iekārtas funkcionālā shēma


 

Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas vasaras konference.
2018.gada 9.jūnijā Jūrmalā, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā kompānija SIA "ORTONICA" prezentēja ORTONICA produkciju un jauno tehnoloģisko izstrāžu ieviešanu klientu apkalpošanas drošības sistēmu jomā, kuri izmanto invalīdu ratiņkrēslus.
Lektore, kompānijas menedžere - Anna Dzikara.2018. gada 16. maijā Jurmalā tika organizēts seminārs Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA), Dubultu prospekts 71, kurā piedalījās rehabilitācijas speciālisti.2018. gada 9. maijā Rīgā tika organizēts seminārs VCA "Elite" medicīnas centrā, kurā piedalījās ģimenes ārsti un rehabilitācijas speciālisti.
SIA "Ortonika" pārstāvis seminārā iepazīstināja ar rehabilitācijas, medicīniskās palīglīdzekļu modeļiem un norādīja iekārtas galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar esošajiem analogiem Latvijas tirgū.


Piedalīšanās 10. starptautiskajā medicīnas izstādē 21-23 septembrī 2017.gadā, Rīga, Latvija.